MojaSlowacja.pl


Home

Aquaparki

Narty

Jaskinie

Zamki

Mapa

Słownik

Szukaj noclegów Szukaj atrakcji
 
 
 
 
 
 

Najnowsze filmy

Skicentrum Strednica Ždiar


Odpowiedni klimat miejscowości sprawia, że Skicentrum Strednica Ždiar stało się idealnym obiektem dla polskich narciarzy.

 

3056

 

12 kilometrów od przejścia na Łysej Polanie, w dolinie pomiedzy Tatrami Bieliańskimi a Magurą Spiską położona jest miejscowość Ždiar. Bliskie położenie od granicy polsko – słowackiej sprawia, że do centrum narciarskiego przyjeżdżają turyści z Polski. Gdy zakopiańskie trasy zjazdowe są przeludnione, Skicentrum Strednica Ždiar wydaje się odpowiednią alternatywą.

W tym słowackim miasteczku śnieg utrzymuje się najdłużej, więc to idealne miejsce na uprawianie narciarstwa. Ponadto szlaki ulokowane są na północnych zboczach Tatr Bielskich, co ma ogromny wpływ na utrzymanie się porywy śnieżnej. Centrum narciarskie znajduje się w górnej części Ždiaru, przy drodze Ždiar – Jaworina.

3057


Duża koncentracja wyciągów narciarskich (10), sprawia, że w ciągu godziny, tysiąc osób jest w stanie dostać się na stok narciarski. Łączna długość tras wynosi 2, 13 kilometrów.

12 szlaków zjazdowych przystosowanych jest do uprawiania narciarstwa o charakterze amatorskim. Jednak narciarze zaawansowani mają również przystosowane trasy
o stopniu trudności średnim.

Efektem oświetlenia tras zjazdowych jest wieczorne nartowanie, które należy do najprzyjemniejszej części tej zimowej dyscypliny sportowej.

 


MojaSlowacja.pl - Zareklamuj się u nas: | Redakcja portalu: +421 54 472 2394 sk@mojaslowacja.pl | Polityka cookie

Partnerzy: noclegi.pl