MojaSlowacja.pl


Home

Aquaparki

Narty

Jaskinie

Zamki

Mapa

Słownik

Szukaj noclegów Szukaj atrakcji
 
 
 
 
 
 

Najnowsze filmy

Ski Kubínska hola


Kids Park, Snowboard Park, Free-ride strefa – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na turystów w Ski Kubínska hola.

W pobliżu miasta Dolny Kubin położony jest ośrodek narciarski, który oferuje szereg atrakcji dla osób w każdym przedziale wiekowym. Jeżeli lubisz jazdę po stokach malowniczych gór, gdy sporty ekstremalne i dawka adrenaliny są Twoimi przyjaciółmi – to znalazłeś doskonałe miejsce do realizowania swojego hobby.

3017


Tereny narciarskie znajdują się na zboczach Orawskiej Magury, skąd wznosi się widok na dolną i górną Orawę, Niskie i Zachodnie Tatry, a z przeciwnej strony na Choczskie Wierchy, Małą i Wielką Fatrę. Ulokowanie Kubinskiej holi na południowej stronie, czynie je miejscem doskonałym do jazdy na nartach.
 
3018

 
Stacja narciarska posiada czteroosobowy wyciąg krzesełkowy i 8 wyciągów orczykowych (720 m n.p.m. i 1396 m n.p.m.), o całkowitej długości 11 kilometrów. Trasy narciarskie posiadają homologację FIS, czyli mają statut tras zawodniczych, przeznaczone dla ambitnych narciarzy.

Wyciągi położone na dolnym poziomie, przeznaczone są dla mniej doświadczonych narciarzy. Trasy zjazdowe są łatwe lub średnio trudne. Natomiast górne wyciągi, znajdujące się na stromym zboczu, to trasy wyłącznie dla doświadczonych narciarzy.

3019

 
S n o w  P a r k  to miejsce cieszące się popularnością wśród miłośników adrenaliny i mocnych wrażeń. Obiekt składa się z dwóch platform. Dla początkujących platforma ma wyskok na długość od 2 do 10 metrów. Możliwość oddawania skoków o długości od 7 m do 15 m. daje platforma 2, skierowana do osób zaawansowanych. Snow Park posiada samodzielny wyciąg.

Ruchomy pas, wyciągi dla dzieci, bajkowa trasa, ślizgające się autka to propozycje K i d s  P a r k u, miejsca przystosowanego do potrzeb dzieci. Chociaż dorośli również mogą znaleźć coś dla siebie i cofnąć się w czasie, do lat dzieciństwa. Dziecko może nauczyć się jazdy na nartach poprzez zabawę.


3020


F r e e - r i d e  s t r e f a, czyli „jazda poza trasami” przeznaczona jest tylko dla bardzo dobrych narciarzy. Należy umieć jeździć w puchu, w głębokim śniegu, nie bać się skoku i być przygotowanym na najróżniejsze przeszkody, jak korzenie, skały itp. Czyli to doskonałe miejsce dla miłośników sportów ekstremalnych i dzikiej jazdy.

W centrum narciarskim Kubinska hola istnieje możliwość porównania swoich
umiejętności z zakresem możliwości przyjaciół czy rodziny. Do tego służy s l a l o m  z  p o m i a r e m  c z a s u.

Położenie stacji blisko granicy jest atutem, który przyciąga licznie Polaków.


 


MojaSlowacja.pl - Zareklamuj się u nas: | Redakcja portalu: +421 54 472 2394 sk@mojaslowacja.pl | Polityka cookie

Partnerzy: noclegi.pl