MojaSlowacja.pl


Home

Aquaparki

Narty

Jaskinie

Zamki

Mapa

Słownik

Szukaj noclegów Szukaj atrakcji
 
 
 
 
 
 

Najnowsze filmy

Jasenská Dolina


Ośrodek dostosowany do wymagań osób dopiero poznających tajniki narciarstwa, oraz dla rodzin z dziećmi.

 

Na północno zachodnim skraju zachodniej Fatry leży Jasenska Dolina. Kasowa i Lechota to miejsca, które tworzą tę dolinę, przy czym ta druga przeznaczona jest głównie dla narciarzy średniozaawansowanych.


2993


Dobre położenie ośrodka, osłonięte od wiatrów, czynie je miejscem atrakcyjnym i bezpiecznym. Natomiast łagodne i dosyć szerokie zbocze, pokryte trawą sprawia, że przy niedużej warstwie śniegu można uprawiać zimowe sporty.

Sezon, który trwa od 20 grudnia do 1 kwietnia licznie przyciąga turystów, dlatego transport narciarski został tak przystosowany, aby przepustowość kolejek była duża. W ten sposób unika się narzekania turystów żądnych przygód na stokach. Działa 8 wyciągów, w tym
czteroosobowa kolejka krzesełkowa.


2992


Trasy w Lechocie i Kasowie tworzą łącznie 4,5 kilometrowe możliwości zjazdu na nartach. Do tego dochodzą jeszcze siedmio kilometrowe trasy biegowe, znajdujące się w osrodku Kosowa. Część tras dostepna jest do godziny 20.00, a to za sprawą zamontowanego oświetlenia.


Dla miłośników snowboardu przygotowane jest specjalne miejsce umożliwiające uprawianie tego sportu (3). Prosperuje również szkoła jazdy na snowboardzie. Atrakcją jest również lodowisko. Gwarantowaną zabawę daję jazda na dmuchanych dętkach, czyli snowtubing.


MojaSlowacja.pl - Zareklamuj się u nas: | Redakcja portalu: +421 54 472 2394 sk@mojaslowacja.pl | Polityka cookie

Partnerzy: noclegi.pl