MojaSlowacja.pl


Home

Aquaparki

Narty

Jaskinie

Zamki

Mapa

Słownik

Szukaj noclegów Szukaj atrakcji
 
 
 
 
 
 

Najnowsze filmy

Starý Smokovec - Hrebienok


Doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek na nartach i sankach, w otoczeniu Tatr Wysokich.

2985

 

Ośrodek leży w najstarszej osadzie tatrzańskiej Stary Smokowiec, który zawdzięcza swoje powstanie lokalnym źródełkom. Stąd pochodzi smokowiecka woda mineralna, która swoją historią rozpoczęła w 1793 roku. Gdy zainteresowanie tym regionem wzrosło, powstały obiekty wodolecznictwa z nadzorem lekarskim. Obecnie funkcjonuje tam ośrodek narciarski, cieszący się renomą (cztery gwiazdki) i stale rosnącym zainteresowaniem ze strony polskich turystów.

Sezon narciarski rozpoczyna się w dzień Bożego Narodzenia i trwa do początku marca. Trasy łatwe i średnie (łącznie 8, 9 km), otoczone są drzewami, a teren jest zróżnicowany. Najdłuższa trasa wynosi 3 km.

Na Hrebienok prowadzi naziemna kolejka linowa, wioząca profesjonalnych narciarzy na trudne trasy zjazdowe. Natomiast z Hrebienka do Starego Smokowca prowadzi 2, 6 km trasa saneczkowa. Można spróbować nocnej jazdy na sankach w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę (godzina 17.00 – 19.00).

2986


Największe atrakcje czekają na dzieci. Zabawy animacyjne i naukę jazdy na nartach oferuje MAX WORLD Hrebienok. Jest również możliwość posmakowania snowtubingu, czyli jazdy po śniegu na gumowej oponie. Dobra zabawa gwarantowana. Natomiast dla dorosłych, czeka moc wrażeń na rowerze śnieżnym z mini nartami (snowbike) lub wyczyny pełne adrenaliny na skifoxie. To połączenie jazdy na nartach i sankach.


MojaSlowacja.pl - Zareklamuj się u nas: | Redakcja portalu: +421 54 472 2394 sk@mojaslowacja.pl | Polityka cookie

Partnerzy: noclegi.pl