MojaSlowacja.pl


Home

Aquaparki

Narty

Jaskinie

Zamki

Mapa

Słownik

Szukaj noclegów Szukaj atrakcji
 
 
 
 
 
 

Najnowsze filmy

Ośrodek narciarski JASNÁ


JASNÁ pod Chopkiem jest aktualnie największym ośrodkiem narciarskim na Słowacji.

 

Jasna została podzielona na cztery stacje narciarskie: Chopok sever (północ) Zahradky, Jasna, Otupne i Chopok juh (południe). Razem jest tu 31 km tras - 22 km na północnej stronie i 9 km na południowej Chopka, każdej skali trudności, co gwarantuje, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. (27% tras jest łatwych, 49% średnio trudnych i 24% trudnych). 6 wyciągów przeznaczonych jest dla dzieci.

 

Wyciągi talerzykowe i krzesełkowe zaczynają się na wysokości 900 m n.p.m. i ciągną do wysokości 2004 m n.p.m. od strony północnej i od strony południowej.

 

Ośrodek narciarski JASNÁ


Dobre warunki śniegowe gwarantuje w pełni automatyczny wysokociśnieniowy system sztucznego naśnieżania York Niege. Na trasach jest rozmieszczonych 96 stacjonarnych armatek śnieżnych, które pokrywają prawie 12 km najważniejszych tras w ośrodku. Ok. 2 km tras jest oświetlonych, co daje możliwość jazdy na nartach wieczorem.

 

Przepustowość wyraźnie poprawił sześcioosobowy nowoczesny wyciąg krzesełkowy z osłoną, firmy Doppelmayer. Całkowita przepustowość południowej i północnej strony wynosi 19 300 osób na godzinę.

 

Ośrodek narciarski JASNÁ

 

Milośników sportów ekstremalnych i szalonej jazdy niewątpliwie zainteresują trzy freeraidowe strefy, tradycyjnie o wyśmienitych warunkach śniegowych.

 

Dla amatorów adrenaliny i wysokiej techniki jazdy, podczas całego sezonu zimowego zaprasza dostępny bezpłatnie snowboard park, który jest otwarty dla snowbordzistów i dla narciarzy freestylowych. Wiele ciekawych tras znajdą tu także skialpiniści. Można także spróbować kitewing, snowrafting, paragliding, i łyżwiarstwa.

 

Oprócz wspomnianych atrakcji są także dostępne 2 trasy do narciarstwa biegowego zorganizowane w taki sposób, aby dało się je machanicznie przygotowywać.

 

Amatorom białego szaleństwa wychodzą na przeciw szkoła narciarska SNOW SPORTS JASNA SCHOOL z wypożyczalnią sprzętu do narciarstwa zjazdowego i biegowego oraz ze szkółką narciarską. Zapewnia zabawę, liczne atrakcje, konkursy i zawody.

 

Więcej informacji na stronie www.jasna.sk


MojaSlowacja.pl - Zareklamuj się u nas: | Redakcja portalu: +421 54 472 2394 sk@mojaslowacja.pl | Polityka cookie

Partnerzy: noclegi.pl